| agent003 a întrebat:

Cine e disponibil sa ma ajute, La ce ora va ajunge un om la Londra, daca el pleaca din Bucuresti la ora 14:00, iar durata zborului este de 3 ore.

La ce ora trebuie sa deschida un vienez radioul, pentru a asculta stirile de la ora sapte dimineata de la un post de emisie din New York.

Răspuns Câştigător
| DanSor a răspuns:

1. ajunge la ora 15:00
2. la ora 13:00

PS: diferente de fus orarwinking smechere intrebarile laughing

6 răspunsuri:
| adytzoi a răspuns:

Si ce legatura are asta cu tehnologia?

| Helăăău a răspuns:

1.la ora 15.
2. la ora 13.

| lol1232 a răspuns:

1.la ora 15:00

2. ora 13:00

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar cine stie s imi spuna mie daca in bucuresti este ora 7 l new york si la tokyo? dau fundita

| Dilavia a răspuns (pentru anonim_4396):

Avand in vedere ca diferenta de ora intre noi si america este de 5 ore atunci 7+ 5= cu ora 10 in new york! iar in tokyo ar trebui sa fie 11 deoare ce diferenta de ora dintre noi si tokyo este de 6 ore!

| Ioana_Sabina_1990 a răspuns:

1.14.00+3=17.00
17.00-2(este vorba despre fusul orar)=15.00
2.ora 13.00(cred)-nu stiu sa explic
FUNDA?