| TheAnonym a întrebat:

Cine imi poate zice cum sa ster un program pe care eu l-am mai sters odata cu ctrl alt delete ca acum nu mai merge sa instalez o versiune noua si de fiecare data cand vreau sa il dezinstalez da eroare dar sa nu imi ziceti sa reinstalez windowsul sau altceva de genuy asta! funda! 1

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu Ctrl+Alt+Delete nu se şterg programe ci se inchide calculatorul atunci cand este blocat.
Pentru dezinstalarea unui program există mai multe posibilităţi: 1.Start/All Programs/programul respectiv şi Uninstall (dacă are această opţiune).
2.Start/Control Panel/Add or remove Programs/programul respectiv şi dai Remove.
3.My Computer/Local Disk(Chappy/Program Files, clic dreapta pe programul respectiv şi Delete.
4.Foloseşti un program de dezinstalare, gen Revo uninstaller.
5. Dacă nu-ţi reuşeşte cu nici una din cele 4 variante descarcă şi instalează un program numit Unlocker, acesta reuşeşte să dezinstaleze şi programele mai „recalcitrante". Succes şi numai bine!

| itsoft a răspuns:

Foloseste Revounistaller casa stergi definiv programu

| omide a răspuns:

Cauta un ccleaner sau Advanced System Care
o sa le gasesti si pe http://download.RNT.ro la sectiunea Sistem