| Adbbmsh a întrebat:

Cine ma ajuta? Am un PC mai vechi dar merge binisor, dar vreau sa il fac sa mearga si mai bine (adica sa se deschida mai repede, sa nu imi mai arate in continuu,, Not Responding " cand intru pe ceva) in rest nu am multe instalate pe el. nu mi-am pus wallpaper, n-am screensaver, nu am memoria ocupata. Ce imi recomandati un program? Ca virusi n-am pe el!

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Asta inseamna sa bagi ceva bani in hardware.

9 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

TuneUp, mi se pare cel mai bun program facut vreo data care ajuta performantele calculatorului sa cresca. Iti va face calculatorul sa mearga brici, il folosesc si eu, cel mai mult imi place ca face o scanare odata la 3 zile gaseste tot felul de erori, programe nefolositoare, linkuri fantoma, si fisiere care ingreuneaza viteza pc-ului, iar cu un singur click le sterge

| MoNsTeR a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul pentru orice eventualitate iar apoi incearca sa vezi daca merge tot asa de greu...in orice caz dupa cum zice si AlexCrb va trebui sa bagi cv bani in hardware.Ce configuratie are PC-ul tau?(procesor, memorie ram, placa video si toate cele...)

| Andrei07565486 a răspuns:

Cumparati altul nou, cu 1000-1500 lei, iti pot cumpara un pc nou ex Pachet promo: Sistem desktop Serioux Promo V2 Intel® Celeron® Dual Core E3400 2.6GHz, 2GB DDR3, 500GB, tast, mouse
+ Monitor LCD LG 18.5'', Wide, Negru, W1946S-BF. pret 1.199 lei

| Adbbmsh explică:

Dar cam de unde pot vedea configuratia ca nu stiu tot despre el?

| Adbbmsh explică:

Amd Athlon(tm) XP2200+ 1.80GHz 500MB of ram

| MoNsTeR a răspuns (pentru Adbbmsh):

Pff cam slabutzstraight face nici procesorul nu este stralucit nici memoria ram suficienta deci ma gandesc ca nici restul nu o fii cine stie ce.Cel mai bine cred ca ar fi sa vinzi calculatorul, vreo 4-500 de lei cred ca ai scoate pe elthinking si sa iti cumperi unul cu o configuratie cat de cat mai buna.Al meu este cumparat cu 1500 de lei si este super n-am treaba cu el.Intre 1000-1500 de lei gasesti calculatoare bune pentru jocurile noi, daca nu pui accent pe ele cu un buget de 700-1000 de lei poti sa iti iei un calculator cu o configuratie foarte buna pentru navigat pe web,pentru documente office, mess, filme si cv jocuri dar nu foarte noi.Cu unul din asta ai putea sta linistit pe calculator fara probleme, fara sa se blocheze sau alte probleme... Daca totusi nu dispui de un buget minim ai putea sa iti cumperi macar o placuta de memorie ram sa ai macar 2 gb ram.procesoru ar fi unul acceptabil daca ar fi laptop dar pentru pc ai nevoie de ceva mai mult minim 2, 0-2.5 Ghz, dar sigur daca nu il pui "la munca" te poti descurca binisor si cu 1, 8ghz.

| Adbbmsh explică:

Pai eu nu vreau pc de jocuri eu vreau de exemplu intru pe facebook 5minute apoi sa intru pe youtube sa ascult o muzica. intelegeti de exemplu ar trebui astea doua lucruri 20 minute dar eu stau 50minute... net am bun. Calculatorul nu l-am cumparat eu mi l-au luat parintii cu 1. 300lei mi-au zis ca e bun.nah, dar eu am laptopul Sony Vaio de jocurihappydaca vreau Jocuri. Unitatea e Asus 52xMax pare veche. pana mea happy are 3ani PC-ul

| Adbbmsh explică:

Am incercat si TUNEUP dar nimic nu s-a schimbat. Dar sa stiti ca am un virus, a umblat fratiorul meu de 11ani si a descarcat nu stiu ce Windows 7 Transformation Pack si imi arata Iconurile ca la windows 7 si merge putin mai greu ca inainte. dar oricum asta e calculator de acasa laughing sta fratemiu dar mi se plange ca i se blocheaza pe net, mi-a zis sa il fac, dar nu vrea sa il formatez ca pana mea.DECI PRACTIC EU NU-L LAS SA UMBLE PE LAPTOPUL MEU CA IL VIRUSEAZA laughing

| MaryusMN a răspuns:

Depinde ce sistem de operare ai in prezent... puneti un windows mai mic decat actualul si lasa mai multa memorie in C. daca vrei sa, ti mearga si mai bine faci cum a zis "AlexCrb'' Succes!