| eni921 a întrebat:

Cine ma ajuta si pe mine sa schimb o extensie a unei imagini?
Adica sa o trec in BITMAP in JPEG?
Cine ma poate ajuta, lasati-mi un id si va raspund la intrebare cat de "raspuns" cat de repedewinking
P.S.:Scuzati-mi punctuatia!winking

12 răspunsuri:
| stampila80 a răspuns:

O deschizi cu paint si dai la file->save as si alegi la save type jpg

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Cum a spus concetateanul stampila cu paint.

Si am sa v-a mai spun o metoda. Deschideti orice tip de fisier in notepad si salavati-l cu numele de forma "test.html" spre exemplu, adica intre ghilimele, numele fisierului urmat de punct, urmat de extensia fisierului. De exemplu vrei sa scrii un fisier php sau css si nu sti cum, deschizi paint scrii ce vrei dai save as, "stylesheet.css" il salveaza tip cascading style sheets cu numele stylesheet.

| TPUajutor a răspuns (pentru Sonnayasashikushinaide):

Dupa teoria ta nu va functiona corect acea poza pe toate dispozitivele.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru TPUajutor):

A, ai dreptate, am uitat sa precizez, daca schimbati extensia fisierului asta nu inseamna ca va fi functional in celalalt tip, DATA din fisier nu e schimbata decat extensia si evident ca fiecare tip de fisier are formatarea lui. Un html de ex fara etc, nu prea merge. asa si la alte fisiere.

Intre BMP si JPG, exista diferente mari, doar schimbandu-le extensia nu devine din JPG in BMP sau invers, sa fie clar...

Eu am scris metoda de a salva orice fisier in orice format ca o extra informatie folositoare. Eu metoda asta o folosesc destul de des.
De exemplu poti sa ascunzi fisiere de copii doar schimbandu-le numele si extensia, gen, din JAPANESEPORN.AVI in systemfile00016.SYSTEMFILE, nu ca eu as face asa ceva, e doar o idee HAHA

| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru Sonnayasashikushinaide):

HTML-ul care l-am scris ca exemplu nu l-a recunoscut, oare in comentarii interpreteaza HTML, sa fac un test...

Crypt

Decrypt

function crypt()
{
var theInput = prompt("Number to crypt?");
var i = theInput * 4 / 100 / 62;
document.getElementById("crypt").innerHTML = i;
}

function decrypt()
{
var theInput2 = prompt("Number to decrypt?");
document.getElementById("decrypt").innerHTML = theInput2 / 4 * 100 * 62;
}

| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru Sonnayasashikushinaide):

Doar tagurile nu le afiseaza ce se afla intre brackets

| TPUajutor a răspuns (pentru Sonnayasashikushinaide):

Frate asta nu este Html probabil e JS si nici nu are chip sa til arate

| TPUajutor a răspuns (pentru TPUajutor):

Eu am scris in mesajul de mai sus HTM si nu mil arta

| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru TPUajutor):

N-auzi ca am scris html, si era si JS in el si a aratat doar JS fara html

| skilletski a răspuns:

Mai usor:
1.Dai clic stanga pe obiectul ales.
2.Dai "propertiens"
3.De la "opens with" schimbi in ce vrei sa ti-o deschida de fiecare data.
happy happy

| originalcastiel a răspuns:

Daca nu rusesti add me cobzaru.sorin Te ajut euwinking

| eni921 explică:

Pai.am.incercat.s-o.deschid.in.paint,nu.reusesc..nu-mi.accepta.fisierele.de.tip.BITMAP..Si.nici.sa.deschis.poza.cu.alt.program.nu.functioneaza..am.incercat.si.pe.un.convertor.online,si.tot.nu.functioneaza! ..Poza.exista...o.am.si.in.telefon,numai.ca.nu.o.pot.salva.de.exemplu.ca.JPEG