| dennystm a întrebat:

Cine ma poate ajuta am un comp mai vechi si vreau sa imi schimb placa video (vine iarna si vreau sa joc si eu niste jocuri de plicti) as vrea o placa intre 2 -3 mil, si nu stiu daca merge la pc am placa de baza gigabyte 945gzm-s2 fsb 1066 ddr2, pci procesor Intel core 2 duo e4400 2.0ghz,bus 800, s 775, 2 mb 1 gb ram o placa video care sa fie compatibila sa mearga jocuri mai noi

3 răspunsuri:
| assassinul95 a răspuns:

Nvidia GeForce 210 asta este destul de ieftina sau daca vrei ceva mai bun MSI ATI Radeon 6450 2GB DDR3, da zic ca mai bine cumperi nVIDIA si iti mai cumperi inca 1gb ram.

| dennystm explică (pentru assassinul95):

Assassinul95 ce spui de placa asta Placa video Gigabyte AMD Radeon HD 5570, 1024MB, GDDR3, 128bit, HDMI, DVI, PCI-E de pe site-ul e-mag, are 128 biti + plus inca 2 gb ram ar face fata procesoru si placa de baza

| assassinul95 a răspuns (pentru dennystm):

Mda... si asa mere mai bine