| Transformice1 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu asta, va rog? Nu reusesc sa ii dau de cap. https://imgur.com/KqrWiNX
Multumesc!

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intra aici: https://www.facebook.com/groups/410290469124905/
Eu am lucrat pe Linux dar nu ma pricep prea bine. Nu treceam pe Windows in veci dar mi-am luat o imprimanta care nu functioneaza pe Linux.

| Simpatic a răspuns:

Nu ma pricep la linux, dar folosesti o distributie masluita pe care o folosesc si psedohackerii amatori.
RAT stiu ce inseamna.
NU ESTE AICI LOCUL PENTR HACKING!

| Transformice1 explică (pentru Simpatic):

Ok, dar de ce masluita? poti sa mi explici mai in detaliu te rog?

| Simpatic a răspuns (pentru Transformice1):

Nu am exprimat eu corect cand spun masluita a se citi modificata...adica este o distributie linux modificata ca sa ajute chiprile sa testezi diferite platforme, sa efectezi teste de penetrare, sa gasesti hibe etc dar stim ca majoritatea celor care folosesc asa ceva o fac pentru cu totul alte scopuri.

| Transformice1 explică (pentru Simpatic):

Nu de fapt chiar pentru asta am luat-o, e un domeniu care ma pasioneaza
Ca ma mai uit si de alte programe, dar totul fac pe device-urile mele in caz ca ai alta parere.

| Zaygon a răspuns (pentru Transformice1):

Lasa hackingul deoparte.
1. Invata intai sa folosesti un linux user friendly, sa te joci cu terminalul, nu sa dai comenzi asa la intamplare.
2. Invata ce sunt retelele, cum sunt, cum se configureaza si se securizeaza.
*3. Dupa ce te-ai pus la punct cu notiunile de mai sus apuca-te de white hacking. Sa bagi comenzi de pe net si sa zici ca aflii parola lu vecinu' de wifi e apa useless.

| Transformice1 explică (pentru Zaygon):

Stiu.

| Bogdan70001 a răspuns:

Ce faci ma vrei sa dai RAT laughing)

| Zaygon a răspuns:

Da citeste inainte sa dai comenzi asa aiurea. Scrie clar ca nu suporta Node.js vs 10 asa ca daca vrei instaleaza o versiune mai veche. Si lasa kali, pune si tu o distributie mai user friendly(ubuntu, mint)

| Simpatic a răspuns (pentru Zaygon):

Pai el vrea Kali tocmai pentru acele unelte de atac (exploit, brte force etc) cu care vine preinstalat si are o multimewinking