| AnDrEi66ANDY a întrebat:

Cine stie cum pot face overclock la un procesor AMD Athlon(tm) Dual-Core M320 2.10 GHz? Este procesorul de la laptopul HP Compaq presario cq 61 420sq. Multumesc.

1 răspuns:
| Seby90 a răspuns:

Nu este posibil, si chiar de ar fi posibil ar fi o alegere extrem de proasta.

Vorbesti de procesoare amd, vorbesti de laptopuri si dupa adaugi overclock, best recipe for disaster.

Pe langa faptul ca sistemul nu va fi stabil de loc, ai sansa sa il arzi sau supra incalzesti, cea din urma varianta ii va reduce durata de viata.

Cam toate componentele daca sunt expuse la temperaturi mai mari de 70grade~ se deterioreaza in timp.