| Mariuszee a întrebat:

Cine știe vreo aplicație de screen recorder foarte buna cu care sa înregistrez un episod dintr-un serial. Vreau o aplicație care ruleaza foarte bine, de înaltă calitate atât vizual cât și audio (pentru ca e foarte important )

1 răspuns:
| AlexPeTPU a răspuns:

Daca ai telefon Android performant cu Android 5.0 sau mai mare incearca AZ Screen Recorder. Are multe optiuni pentru calitate dar audio se va inregistra cu microfonul tel.
Daca ai iPhone incearca recorderul din iOS 11.
Si daca esti pe pc incearca OBS Studio. Recomand deoarece captureaza tot ce vrei tu fara nicio problema. Doar sa ai laptop sau pc cu o placa grafica decenta (de la 512 mb in sus).
OBS poate fi configurat dupa placul tau, uita-te pe Youtube la tutoriale daca nu intelegi. Dar ar fi bine sa nu modifici nimic daca merge tot.

Sper ca am ajutat!