| Lale_2033 a întrebat:

Citeam ceva pe o pagina de net si nu stiu pe ce am apasat de mi s-a marit foarte mult scrisul. Acum vreau sa revina la normal, pe ce sa apas? tnx

Răspuns Câştigător
| sudsuinededouaori a răspuns:

Ctrl + scroll

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai trei posibilitati: 1.Pe pagina respectiva tii apasat Ctrl si misti rotita mouse-ului spre tine(in spate). 2. Daca ai procentul afisat in bara de jos dai clic pe el si selectezi 100%. 3. Din Page/Zoom selectezi 100% si dai OK. Succes si numai bine!

| ExpertHost a răspuns:

Ctrl + rotita mouse sau ctrl +, ctrl -

| Slavian a răspuns:

Ce browser folosesti?
Daca e firefox mozilla tine ctrl apasat si dai din rotita, imediat vei observa ca se mareste sau se micsoreaza.
P. S. merge si pe alte browsere.

| hippiemuslim a răspuns:

Incearca sa apesi ctrl invartind rotita de la mouse. Daca nu e asta... Daca ai mozila firefox: unelte/tools -->Conținut-->Size/Mărime
Daca ai internet explorer e tot cam asa.

| Libelle a răspuns:

Apasa ctrl si - in acelasi timp.

| KellyGreen a răspuns:

Intrebarea asta a mai fost pusa, uite un link:http://www.tpu.ro/......ine-raman/

| JustMe_2928 a răspuns:

Daca vrei sa micsorezi apesi :Ctrl si - (in acelasi timp)
Daca vrei sa maresti apesi Ctrl si + (in acelasi tipm)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ctrl si - in acelasi timp

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai Mozilla Firefox este foarte simplu.
Te duci la View si dai clic pe acel buton, imediat se va deschide un meniu contextual unde scrie mare Zoom... daca te duci cu cursorul mausului pe acel scris, imediat in dreata se v-a mai deschide inca un meniu unde scrie foarte clar Zoom In(marire) Ctrl si +(tii apasat control si + in alelasi timp), Zoom Out(micsorare) Ctrl si - si reset (adica sa revina la marimea normala) Ctrl si 0.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deschizi pagina de internet, dai "VIEW", apoi selectezi "text size" si iti alegi cum vrei.

| zinsi a răspuns:

Ai internet explorer? daca da uita-te in pagina de jos stanga si e acolo o lupa cu un plus in mijlocul ei... putin mai incolo e o sageata in jos apasa pe ea si alege 90 sau 100% ca sa devina la formatul original

| ovi81 a răspuns:

Trebuie sa apesi ctrl si dupa aia apesi - de la tastele numerice din dreapta ta deasupra lui enter iar daca vrei sa maresti apesi tot ctrl si dupa aia + de la tastele numerice din dreapta ta deasupra lui enter