| Ирина19 a întrebat:

Citi megapixeli trebuie sa aiba un aparat digital calitativ? Credeam ca cel care are citi mai multi mega, pozele sunt mai calitative, insa am o colega care are un aparat de 11mega si pozele sunt necalitative deloc, iar o alta colega care are de 7mega se primesc poze suberbe, foarte calitative, ai zice ca sunt facute de un aparat profesional.

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca este setat pe un numar mai mic de pixeli pentru ca eu am vazut si pe telefoane ca poti selecta cu un tel. de 5mpx sa faci poze VGA

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imposibil ca un aparat de 11 Mb sa nu faca poze super. Ori e vreun no-name obosit, ori nu stie ea sa faca. In general ce e peste 7mb face poze impecabile. Dar sa fie brand!

| Ирина19 explică:

Si eu credeam ca e imposibil, dar chiar asa e...