| anonim_4396 a întrebat:

Conteaza ce generatie de procesor Intel core i3/5/7 gen 2, 3,4 daca laptop-ul meu are acelasi socket cu acele procesoare. Vreau sa-i fac upgrade sa trec de la celeron pe un i5.

3 răspunsuri:
| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Cauta modelul laptopului pe situl firmei laptopului si vezi ce procesoare sunt acceptate de placa de baza a laptopului, de obicei merg si procesoare care nu sunt incluse in lista daca socketul corespunde, dar sa fi sigur citeste modelele compatibile, toate modelele de la toate laptopurile au o lista de componente testate pentru compatibilitate.

| Jipa95 a răspuns (pentru Sonnayasashikushinaide):

Am tot cautat pe site, dar nu am dat decat de driverii laptopului. Uite S/N laptopului meu, poate gasesti tu. : NXM12EX123239104781601. eSTE UN ACER E1-521. Funda happy