| SSaleu20 a întrebat:

Corsair vs450 de 450w e o sursa buna? Adică cei de la corsair fac componente de calitate, așa am auzit.
E ok sursa pentru un ryzen 3 1200, 16gb RAM și un gtx 1060?
Pe viitor vreau sa trec la ryzen 7 2600 ( peste 1an sau 2 ) și vreau să știu dacă tine sursa, și cele 4 coolere de pe carcasa?

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Pentru Ryzen 7 fără OC, 16 GB RAM, 1 Ssd, 1 HDD, si gtx 1060 (sau un posibil upgrade ) ai nevoie de minim 550w, preferabil 600-650.

Și da, după cum bine ai auzit, Corsair e un brand de calitate, însă mai exista și altele: Antec, Thermaltake, Chieftec, Cooler Master, Silverstone, Sirtec, BeQuiet, Seasonic, Cougar, EVGA.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

Eu as lua ceva de 550 minim.