| BogdanEminovici a întrebat:

Credeți că aplicația Google Translate de pe Magazin Play traduce bine limbile?

Răspuns Câştigător
| SelenaTpu a răspuns:

A făcut progrese aplicația. Dar nu pentru toate limbile

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Defineste bine. E ok pentru o referinta rapida sau curiozitate, dar nu daca vrei traduceri exact sau texte mari.

| oglindasultanului a răspuns:

Se bazeaza pe gramatica.

| DARLINGx a răspuns:

Nu toate cuvintele

| andreidmbm a răspuns:

Daca vrei o traducere cu acuratete marita, incearca deepl.com

E un motor de traducere bazat pe inteligenta artificiala, traduce foarte bine.

| kkkitx a răspuns:

Daca ne uitam la imaginea mare, da. Insa nu te poti baza pe el. Am vazut greseli de traducere spre exemplu din cuvantul arab pentru "dulce" a tradus in romana "sarac". Un dictionar este in totdeauna mult mai eficient.