| Samsung112 a întrebat:

Credeti ca ar merge bine cu windows 7 Ultimate http://m.emag.ro/......E8MRKBBBM/

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Da va funcționa(prost dacă nu știi ce să îi faci), dar ia în calcul că netbook-urile sunt create pentru a lucra cu orice altceva în afară de Windows(nu numai Linux există(tâmpit implementat că cică numai Ubuntu e Linux) ci mai este și Free BSD sau oppen solaris).
Dacă tot vrei să îl jignești cu Windowsul cel înapoiat și rudimentar( la versiunea 8.1 se vede și mai clar acest lucru) atunci recomand versiunea profesional deoarece este cea mai bine optimizată de Microsoft dar și asta trebuie optimizată pentru configurația respectivă și pentru ceea ce vei face cu el(exclus din start gamming-ul.NU are ce căuta gamming pe laptop-uri, asta dacă nu vrei să ajungi cu el într-un an 2 în service cu ea).
Succes

| Garsonfane1979 a răspuns:

Da merge windows 7 dar nu o sa te si poti juca. O sa te poti uita la filme windowsul nu are probleme la acest laptop. Laptopul vine cu 4gb ram iar windows 7 mananca decat 700mb din cei 4000mb deci poti sta calm merge. http://bit.ly/18qjIfQ