| Dl.Inginer a întrebat:

Credeti ca Dacia va produce vreodata masini bune? Argumentati!

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

La preturi mici nu.
Sandero e un exemplu de masina buna pentru pretul ei si cred ca la fel au fost toate modelele Dacia de pana acum. Romanii isi doresc insa un Audi la pret de bicicleta, care sa poata fi reparat in spatele blocului cu piese facute la fieraria din satul natal.
PS: pentru cei cu idei fixe - nu, nu am dacie.

13 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Odata si-odata tot va veni si vremea noastra...deja se vede ca s-a schimbat mentalitatea "dacilor", prin simplul fapt ca au indraznit si au scos si ei un concept car suv...este un inceput bun...incet incet "isi dau drumul la minte" inginerii aia si nu se vor mai gandi doar la economie, ci si la calitate. cel putin asa sper...

| kh1ss a răspuns:

Dacia- daca ai cap ia-ti alta... dacia nu va produce masini bune tongue

| joy a răspuns:

Robert sa nu te prind ca-mi iei dacie la majorat ca ne suparam!

| leluc a răspuns:

Posibil. Dar nu o sa prinda urmatoarele 3 generatii treaba asta :p

| alexam a răspuns:

Nu, nu va produce masini bune, pentru ca romanu' n-are bani! Remember? Prefera sa faca altceva cu ei, decat sa ii investeasca in conceperea sau constructia unui automobil real, daca nu chiar BUN.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacia Logan este cumparata la ora actuala in mari "cantitati" in Germania, nu va intrebati de ce? sigur ca este o masina buna dar trebuie sa existe cine sa o aprecieze! da: am Dacia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

D

| J7anine a răspuns:

Define "bune"... dpdv calitate/pret cred ca nu se plange nimeni. atentie mare la concurenta din est...

| avalon a răspuns:

Am lucrat la Dacia... nusj cum sa iti zic. este o firma mare si puternica. dar depinde de cine o conduce... eu am lucrat la departamentul de securitate generala .si intr. o luna numai pe tabla. s.au evaporat 2 mil E. cat timp v. a fura romanul. nu prea sunt sperante. pentru ca scurgeri din astea. la Audi sau Mercedes nu sunt! intr-adevar Duster isi merita si ultimii centi. la oricat l.ar scoate ei. dar sigur nu s.ar fabrica la mioveni. Pacat k asa, i romanu straight face

| razvanbigstar a răspuns:

Putin probabil...renault a cumparat uzina dacia nu pentru a produce masini bune ci cred ca pentru piata de desfacere si vanzare... o tara de muncitori ...masini ieftine...asa ca ce e ieftin nu poate fi bun...cine stie peste vreo 30 de ani

| leo77 a răspuns:

Da. Duster ar fi ideal. L-as cumpara

| Ciucalatacs a răspuns:

Dacia face masini bune si acum.Depinde cum ai grija de masina ca sa te poata tina. Dupa parerea mea, Dacia ar da lovitura cu un V8!

| phpwpwk a răspuns:

Romanii au facut o masina destul de buna. dar ce rost mai avea sa o fabrice daca lumea nu venea cu ea la service? profit din parti. asa ca s-au decis sa opreasca productia la dacia solenza. pacat