| BlackSatan a întrebat:

Credeti ca mias putea lua un calculator bunicel cu 500 lei? Doar calculator,fara monitor, etc. Vreau sa ma joc toate Assassin Creedurile, Left4Dead si sa intru pe internet.Atat mias dori

17 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Cu banii aia unitate doar asa, sa te rogi sa mearga un cs, dar cs si altele, nici o sansa. DAca vri assasins creed, ar trebui s aai macar 1500 lei.

| corinusdeplus a răspuns (pentru sltlp):

Tocmai tu ai zis ca sunt fata si nu umblu decat pe prostii pe pc, adica lucruri la care umbla si un copil.Am dat pe unitate 1600 de lei dra facuta pe piese, monitorul 300 si ceva, mouse si tastatura 100 si un pic si pe boxe vreo 200 lei.

| sltlp a răspuns (pentru corinusdeplus):

Nu inteleg la ce te referi?

| corinusdeplus a răspuns (pentru sltlp):

Scz ii expilcam groparului vesel de unitatea mea.Eu mi-am spus parerea ca nu iti poti lua unitate bunicica cu 500 de lei.Mai asteapta pana mai faci rost de bani, decat sa-ti iei una in graba si sa ti se strice...

| corinusdeplus a răspuns:

Doar unitate adica, nu? Cu siguranta gasesti la mana a 2-a si s-ar putea sa nu fie f buna din moment ce cine o vinde nu o mai vrea.Mai bine, mai asteapta sa strangi bani sa-ti iei una noua si ai si garantie la ea...

| GroparuVesel a răspuns:

E mai scump sa iti iei o unitate noua decat sa iti inlocuiesti piesele. Daca iti inlocuiesti procesorul, placa video si placa RAM (eventual placa de sunet daca nu iti convine) scapi mai ieftin si poti obtine ce doresti.

| corinusdeplus a răspuns (pentru GroparuVesel):

E mai greu asa pentru ca trebuie ca piesele sa fie compatibile si nu toata lumea se pricepe.

| GroparuVesel a răspuns (pentru corinusdeplus):

Trebuie sa fii mecanic in fizica nucleara ca sa stii cat RAM iti cere un joc?

| corinusdeplus a răspuns (pentru GroparuVesel):

Mie unitatea mi-a creat-o un tip de la it ca eu sunt paralela si oricum am dat pe ea 1600 de lei si tot nu-i bunicica saraca....Eu recunosc cand nu ma pricep la ceva macar...

| GroparuVesel a răspuns (pentru corinusdeplus):

LoL...daca esti fata, nu te pricepi...si in plus un tip de la IT ti-o face cat mai scumpa si cat mai praf ca sa castige bani.

| corinusdeplus a răspuns (pentru GroparuVesel):

Pai nu ca era un prieten bun de-al unei colege si in plus nu mi-a cerut nici un ban.Dar sa stii ca nu prea e desteapta, cam cat ar costa una buna? pe piese ma refer?

| GroparuVesel a răspuns (pentru corinusdeplus):

Am vazut placa video de 1Gb la 131 lei( oferta super ieftina), placa de baza cu doua sloturi de DDR3 la 160 lei ( ieftin ), o sursa buna e pana in 70 RON, hard - diskul e mai costisitor...250 RON ( bunicel ), SSD-ul e cam la fel, o placa de RAM cu 1600 Mhz si 2GB ( DDR3 ) e ieftin: 60 RON, un procesor bun e 150 RON si cam atat.Mouse-ul si tastatura nu prea conteaza.

| BlackSatan explică (pentru GroparuVesel):

Eu nu stiu sa le pun si am doar 500 lei. Vreau doar unitatea.Si pe langa asta vreau sa fie gata facuta ca nu stiu sa le asamblez

| GroparuVesel a răspuns:

Fratilor,o placa video bunicica e pana in 250 lei, un RAM bun e si el 100 lei si procesorul cam 100...

| Seby90 a răspuns:

Second hand doar, si nici asa nu garantez.

| spaghetty a răspuns:

La mana a 2 a poti lua ca a mea: Procesor 3. 00GHZ, placa video ATI RADEON HD 2600 AGP 512mb(foarte buna placa), Hard 80GBsad.Dar mai bine mai bagi 1500 lei si iei o unitate beton:X

| testoasa1 a răspuns:

Nu cred, Assasin Creed cere multe cerinte si la calculator iti trebuie dual core de 2, 4 GHz. Left 4 Dead s-ar putea sa-ti mearga.