| Edy_Stoica_1986 a întrebat:

Credeti ca procesorul AMD Athlon II X4 750K, 3400MHz, 4MB, socket FM2, Black Edition este compatilib cu placa de baza msi g41m-p33 combo?

Răspuns Câştigător
| JustCosmin a răspuns:

Nu este compatibil. Pe placa asta de baza poti pune procesoare Intel socket LGA775.

| Edy_Stoica_1986 explică (pentru JustCosmin):

Si ce procesor imi recomanzi sa imi achizitionez

| Edy_Stoica_1986 explică (pentru JustCosmin):

Si ce procesor imi recomanzi?

| JustCosmin a răspuns (pentru Edy_Stoica_1986):

Sincer sa fiu, nu stiu daca mai sunt pe piata procesoare pe acest socket.
Uite cam ce procesoare suporta: http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/G41M-P33_Combo.html
Daca nu le gasesti pe la magazine, incerci pe okazii.

| Edy_Stoica_1986 explică (pentru JustCosmin):

Si daca asi cumpara acel procesor care il doream eu nu ar functiona deloc?

| JustCosmin a răspuns (pentru Edy_Stoica_1986):

Nu ti-l recunoaste placa de baza si dai banii degeaba.

| Edy_Stoica_1986 explică (pentru JustCosmin):

Si daca iau de la Intel cu socket 1155 tot la fel nu mil recunoaste?
ma scuzi ca iti pun atatea intrebari

| JustCosmin a răspuns (pentru Edy_Stoica_1986):

Nu. Nu exista compatibilitati intre tipurile de procesoare cu socket diferit, ca sa le poti pune pe orice placa de baza. Daca vrei, poti schimba placa de baza si sa-ti cumperi una care sa suporte procesoare ceva mai bune.

9 răspunsuri:
| pozeanimate a răspuns:

Compatibilitatea depinde de socket
procesorul are socket fm2
placa de baza 775
tu cum crezi ca merge?
NU, nu merge