| danielasisi a întrebat:

Credeti ca sfarsitul pamantului va fi in 2012? si daca nu credeti de ce nu credeti dau fundita pentru cea mai buna explicatie!

Răspuns Câştigător
| roxanaroxy a răspuns:

Eu consider ca nimeni nu poate sa prezica viitorul sau cand va veni sf lumii...asa a fost si in 2000 si nu s-a intamplat nimic... e adv ca va veni odata si odata sf lumii dar nimeni si nimic nu ne poate spune cand si cum.

16 răspunsuri:
| katalyn27 a răspuns:

Ce ar fi sa o intrebam pe caracatita paul, a prezis destul de bine, pana acum la fotabl, laughing)rolling on the floor)

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu cred ca va fi. Despre sfarsitul lumii s-a discutat de fiecare data, la fiecare schimbare se secol, la fiecare epidemie de boala si de fiecare data cand natura nu s-a supus nevoilor omului (cand a fost seceta mare, cand au fost inundatii, cand au fost cutremure). De fiecare data se incerca o explicatie religioasa (ne-a batut Dumnezeu!) sau una stiintifica. Dupa 1990 s-au interpretat Profetiile lui Nostradamus in fel si chip, iar acum toata lumea face trimitere la calendarul mayas, care nu mai este calculat dupa anul 2012. Totusi apar alte calcule care se refera la anul 4772 d.Hr. ceea ce inseamna ca nu va fi sfarsitul lumii ci doar a unui ciclu. poti citi mai multe despre subiect la adresa
http://www.lovendal.net/......i-in-2012/

| inginer a răspuns:

Pai explicatia e simpla - nu exista o explicatie suficent de buna ca sa cred ca ar fi in 2012.

| Gabiii_5091 a răspuns:

Asta e o prostie laughing
Mayasii credeau ca atunci va fi, dupa calculele lor big grin
Iar americanii, au exploatat aceasta sursa si au avansat ideea sfarsitului lumii pe 21 decembrie 2012, in filmele recente produse de ei.
Eu unu nu cred ca o sa fie nimic rolling on the floor

| Klaudyw3 a răspuns:

Nu, nu cred. De fapt sfarsitu lumii a mai venit de cateva ori in ultima suta de ani deci cred ca mai avem de asteptat ceva timp tongue

| Ganduri albe a răspuns:

Asa s-a spus si in 1997 ca va fi sfarsitul lumii. Nu se stie cand va fi dar trebuie sa fim mereu pregatiti si impacati niciodata nu se stie cand va fi.

| Iasmiine a răspuns:

Nu va fi sfarsitul lumii in 2012 dar din 2010-2012 vor fi catastrofe.
Si incetul cu incetul va fi sfarsitul lumii. De ex criza, inundatii, etc.

| andreeaaa1 a răspuns:

Buna! Eu nu cred ca va veni sfarsitul lumii.Sunt tot felul de aberatii.numai dumnezeu stie acest lucru.am citit intr-un ziar ca Romania va fi ferita de sfarsitul lumii.si cica vor fi vremuri mai bune.Pe mine ma inspaimanta atunci cand vad la tv aceste lucruri. O fata a citit intr-o carte ca va veni dumnezeu pe pamant...eu am citit pe net ca nostradamus a prezis ceva ca toti oamneii decedati vor invia ca nu mai fi cel rau o sa stim orice limba...am mai auzit la radio ca va exploda o nava sau ceva asemanator din spatiu si nu vom mai avea calculator tv telefon nimic ce tine de gandire nu o sa mai mergem la scoala o sa fim prea destepti pentru aceste aparate.Atunci cica vom intra in dimensiunea a-5-a.
Eu nu vreau sa nu mai exist pe Pamant deoarece anul care vine fac de abia 13 ani si nu vreau sa mai traiesc atat de putin.
Pa!

| Rox_3754 a răspuns:

NU! sunt doar aberatii, nimeni nu stie cand va fi.

| SupraDozaDeVise a răspuns:

Nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca va fi in 2012 din simplul motiv ca asa au spus ca va veni si in 2000 si iata-ne, teferi si nevatamati. Data exacta o stie doar Dumneze, noi doar ne dam cu presupusul, iar posibilitatea ca sfarsitul lumii sa fie in 2012 e extrem de mica.

| nikolikky a răspuns:

Nu cred pentru ca asa au spus si in 2000 sa nu s-a intamplat absolut nimic.doar eclipsa de la sfarsitul lui 1999.

| nikolikky a răspuns:

Vorba aia probabilitetea de a castiga la loto e putim mai mare daca iti cumperi un bilet

| nikolikky a răspuns:

Vorba aia probabilitetea de a castiga la loto e putin mai mare daca iti cumperi un bilet

| Zara_8585 a răspuns:

Nu cred.happy
Multe explicatii spun ca atunci doar se vor alinia planetele si va fi noapte o zi intreaga. si dupa va fi usor usor lumina pana in 2014 cand voma vea soare din plin...asa au zis cu multe porcarii si nu sau adeveritlaughing Deci sa ma mai lase in pacelaughing

| AllieGlam a răspuns:

Bai ftatilor! ati murit cumva in 2000? sau in 2007? sunt niste prostii! nu tot ce zboara se manancawinking