| Maria_8855 a întrebat:

Voi chiar credeti ca in 2012 va veni sfarsitul?

26 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Evident că nu! Câte apocalipse şi câte sfârşituri nu am avut până acum?

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Toti presupunem dar nimeni nu stie exact...

| AvalohAlyn a răspuns:

Vor fi niste schimbari majore care ne vor afecta dar nu vom muri.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Nu.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu una nu cred asa ceawinkingNu poate dovedi nimeni astabig grin Este o mare minciunawinking
Sfarsitul lumii va veni numai cand vrea Dumnezeu!winking

| Diva a răspuns:

Eu asa sper

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Pai sfarsitul lumii trebuia sa fie si in 1990 si ceva, si in 2000 si de mai multe ori. Nu cred, o sa fie niste schimbari. ti-am dat un link mai sus tongue happy

| JackieSue a răspuns:

Hm... ce zici daca vine chiar maine?
Nu stie nimeni cand va fi apocalipsa.Cine stie... poate dupa 2010 toti sunt sortiti sa fie nemuritori. N-avem de unde sa stim. Dar am o viata inainte...nu-mi bat capul cu apocalipse.

| Kokolina a răspuns:

2012 se anunta a fi un an cu foarte multe schimbari. O schimbare majora constatata de specialisti ar fi si sfarsitul lumii insa nimeni nu a zis cu siguranta ca va veni sfarsitul doar Dumnezeu stie asta.

| metamorfoz a răspuns:

Am niste cuvinte cheie pentru voi: incalzire globala+ topirea calotelor polare, poli inversati, dezorientarea animalelor, activarea vulcanilor neactivi, Io(luna lui Jupiter) agitat si activ(+Marte si alte planete ale Sistemului), cutremure tot mai dese, criza economica + foamete, protocoalele inteleptilor Sionului, furtuni solare, Nibiru(planeta x, planeta care arunca foc sau planeta zeilor), anunnaki-tablitele vechilor sumerieni, centura de fotoni, rezonanta Schumann, centrul galactic, ecuatorul galactic, ciclu cosmic, calendarul mayas, profetiile lui Nostradamus, lui Edgar Cayce, lui Sundar Singh, copii indigo si de cristal, cazuri tot mai dese de cancere si alte boli incurabile care aduc moarte, semnele biblice din apocalipsa(semnul fiarei-peceta biblica, pasarile cu ciocul de fier s. a. m. d) si as mai gasi cateva... Cautati informatii despre toate astea si vedeti cum si daca converg. NU va fi un sfarsit al lumii...nu stiu ce va apuca cu asta! Pamantul va face un salt vibrational si se va"descotorosi" de ce e rau... iar daca ce e rau implica si oamenii(sau o parte din ei), atunci va scapa si de ei...astfel incat sa ramana doar cei ce vor corespunde si face fata noii vibratii. Se pare ca pe 21.12.2012(conform mayasilor) timpul se opreste...se pare ca si practic va avea loc acest fenomen, adica pret de cateva zile nu va mai avea loc succesiunea zi-noapte.Ramane de vazut... tot ce stim e ca El nu-si distruge creatia... iar moartea nu inseamna sfarsit!
Si in incheiere, sa nu uit sa va dau spusele Cuiva care cred ca stia El ceva: "Fericiti cei blanzi ca aceia vor mosteni pamantul!" happy

PS: recomandare de citit: Inuaki, reptilianul din mine - Aryana Havah (si tot ce mai gasiti scris de ea.inca 2 carti adica)... poate va ajuta somehow! Fara sa o criticati sau sa o credeti nebuna, nu aiureaza...cititi cap coada oricum vi s-ar parea!

| metamorfoz a răspuns:

X. elen0utsza. X, stii care-i smecheria?! Si daca ar fi sa se ghiceasca viitorul, nu stiinta ar fi cea care face asta! happy Asa ca, oricat ar fi stiinta si tehnica de avansate...tot schioape raman la acest capitol! Si ca sa iti amintesc, pe vremea cand exista Mesopotamia, caldeenii, cei care se presupune ca au pus bazele astrologiei, habar n`aveau cum arata o racheta sau un computer... Si totusi, stiau sa spuna ce urmeaza sa se intample! Si da, si-n zilele noastre unii pot vedea viitorul... dar e un dar de care nu dispune oricine! Asa ca nu mai da replici puerile de copil razgaiat, stiinta, o fi putand sa faca multe, da` nu poate sa le faca pe toate!

| Crisu_8081 a răspuns:

Nu am de unde sa stiu, nu sunt Mama Omida.Insa nu este exclus sa se duca lumea asta naibii cat mai repede:taifun, seisme, cutremur, inundatii, foamete, razboi, milioane de probleme sunt in lumea asta...ma astept la orice.

| www a răspuns:

Nu cred.happy

| Elena97M a răspuns:

Nu cred. Ce? Se poate prezice viitorul? O fi stiintza mai inaintata dar nu cred ca se poate prezice cand vine sfarsitul. Totusi, pe mine nu asta ma intereseaza acum.

| Pho3nix a răspuns:

Dumnezeu este SINGURUL care decide soarta lumii.

| deluxe a răspuns:

Se pare c-o sa fie ceva in 2012, asta au prezis si vechii mayasi, dar... o sa traim si-o sa vedem.

| ubitzika a răspuns:

Nu prea cred dar daca as afla sigur ca va veni sfarsitul lumii cu siguranta ca va fi cel mai frumos an din viata mea ti pup si nu fi speriata:*

| spiritul a răspuns:

Stai blanda ca nu ai tu norocul sa vezi sfarsitul lumii. Ai vrea tu sa mai traiesti vreo 5 miliarde de ani sa il prinzi, dar nu se poate. Aia care vor prinde acest eveniment unic vor fi foarte norocosi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Vine un nou început pentru noi, cei din urmă!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii este impropriu spus. sfarsitul celor vechi si innoirea a toate. terminarea efectului pacatului si revenirea la conditia de om perfect.ca o fi material si nemuritor, dar nu prea cred, sau o fi o forma energetica nesupusa putrezirii, mai credibil, vom trai si vom vedea. vom muri si vom vedea.sa ne rugam sa fie bine si cel ce provoaca raul sa-l certe domnul, ca e puternic si poate. iar noi sa speram ca vom fi cu cel ce ne va sterge orice lacrima din ochi, care a biruit moartea cu moarte si a izvorat viata vesnica pentru noi, prin el insusi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.Va fi doar o schimbare....atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu asa imi doresc...

| danahoro a răspuns:

Sincer,,, nimeni nu stie cand va veni, presupuneri au mai fost, oamenii au trait cu teama si si-au intors fata catre dumnezeu.cred ca doar el stie cand va fi si ce va face cu noi

| puffy13angel a răspuns:

Parca trebuia sa fie sfarsitul in 2004.happy Dumnezeu a creat lumea ca sa traim pe ea happy ce logica ar mai avea daca s-ar sfarsi lumea?

| hayate a răspuns:

Oameni, oameni in 2012 vom face cu toti un salt vibrational si vom intra in a 5-a dimensiunii, nu vom muri vom evolua. Vor fii anumite evenimente si totul a inceput din 2009.Caderea economiei apoi se va prabusii de tot in 2010, in 2011 tot ni se va spune n-o sa mai existe secrete. Voi nu intelegeti ca suntem de la inceput controlati, manipulati de sistem.Va recomand sa cititi despre asta.Cine vor murii vor fi cei care nu sunt pregatiti pentru acest salt si cei care nu cred in asa ceva.Totul e posibil doar sa vrem si sa cerem si vom primii! (totul cam pe scurt) Ce va fi rau va fi ultimile luni din 2012 care vor fii furtuni solare, vulcanii care erup, crapaturi in pamant, dar chestia e ca va fi mai rau daca lmea nu se va trezii la realitate pentru ca atunci vor pleca foarte multi de pe pamantul asta "bolnav de cancer". e vorba de noi noi sa vrem! Eu unu abia astept sa se intample ce se va intampla! Va fi in 2010 razboiul al 3-lea mondial, china-america dar noi suntem aliatii chinei, dar nu se stie pentru ca totul este ascuns de mas media se va intampla intre noiembrie 209 si febroarie 2010 daca nu dupa febroarie, dar va zic o chestie : Romania nu va fi asa afectata de cataclismele astea naturale nici de razboi va fi ocolita, oare dc Romania a fost asa de mult atacata, jignita, batjocorita, invidiata de toata lumea? Raspunsul este pentru ca noi avem ce nu are lumea cel mai sacru loc din lume SARMI-SEGETUZA, Avem cele 7 cacare activate care se gasesc pe taramul nostru.(documentativa despre asta, nu radeti), avem aurul de 24 de carate care a fost facute de dacii nostri, avem petrol, carbune, avem de toate, si o spiritualitate ridicata... de aceea bucurestiul dupa 2012 va fi capitala Spirituala a intregii lumi, dupa 2012 prin februarie 2013 totul se va reface: vom avea o alta energie, vom avea toti cele 7 cacare activate, vom fi toti intr-o lume care lumea va fi egala si tot raul va dispera. Cei care vor muri si vor disparea vor fii annunaki cei care ne conduc. Ei stiu asta si de aia ne bombardeaza cu chesti logice ca noi sa nu stim asta! DAR TOTUL va fi BINE CREDETI-MA