| RAY a întrebat:

Cu adevarat placile noi video de pe laptop sunt doar cu 10% mai slabe decat cele de pe desktop?

va rog sa raspundeti doar daca stiti, de exemplu 1080 de laptop vs 1080 desktop e diferenta doar de 10%, eu am 960 m si vs 960 desktop diferenta e de 40%

Răspuns Câştigător
| alexboss2020 a răspuns:

In prezen mai sunt modele cu M dar foarte putine daca sau lansat placi video noi nimeni nu ar mai cumpara cele cu M in coada diferenta fiind prea mare intre laptop si desktop acum balanta sa echilibrat oarecum!

8 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Sunt cu mult peste 10 % mai slabe. Poti face o comparatie, comparand placile in Passmark si iti faci o idee.

| alexboss2020 a răspuns:

Cele noi sunt cu 7-10% mai slabe ma refer la cele fara M in coada ex:gtx 1050, gtx1050 ti, gtx 1060 etc cele cu M in coada sunt 30% mai slabe decat cele de pe desktop acum noile modele de placi video pentru laptop se aproprie foarte mult ca cele de pe desktop!

| RAY explică (pentru alexboss2020):

Cu adevarat vad si eu, e incredibil cum au putut realiza asta, dar totusi vad ceva de ce pe laptop apare 1 gb ram in plus fata de desktop la acelasi joc un pic cam ciudat? de exemplu eu am 960m dar diferenta e uriasa fata de 960 pentru desktop

| RAY explică (pentru alexboss2020):

Nu inteleg ceva in prezent numai apar acel m in coada pentru laptop?

| RAY explică (pentru alexboss2020):

De aia numai se numesc M nu stiam man, multumesc de informatie, tu esti gamer nu? ce joc cu masini imi recomanzi?

| alexboss2020 a răspuns (pentru RAY):

Need for Speed(2015) ultimul! Da sunt gamer am PC foarte bun doar ca nu merge mai mult de 4ghz sa overclockez procesorul!

| alexboss2020 a răspuns (pentru RAY):

In prezen mai sunt modele cu M dar foarte putine daca sau lansat placi video noi nimeni nu ar mai cumpara cele cu M in coada diferenta fiind prea mare intre laptop si desktop acum balanta sa echilibrat oarecum!