| lucigabi a întrebat:

Cu ce pot inlocuii structurile repetitive(while, do while si for)in c++?

8 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Link la varianta

| lucigabi explică (pentru monstrulet):

Hai ca iti las id'ul meu pe privat si iti trimit pe mess varianta ca nu stiu unde o gasesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu m-as gandi la niste functii recursive.

| lucigabi explică (pentru anonim_4396):

Fara functii recursive...e o intrebare din variante de bacbig grin
citeste a, b
(numere naturale)
c

| lucigabi explică (pentru anonim_4396):

Fara functii recursive

| anonim_4396 a răspuns (pentru lucigabi):

Asa, si? Nu puteai sa specifici dinainte mai exact ce e permis si ce nu de un blestemat de subiect dintr-o amarata de varianta de bac? Pana la urma depinde si de programul in care utilizezi aceste structuri repetitive ca sa stii cum le inlocuiesti. Nu vad insa de ce recursivitatea n-ar fi acceptata, exceptand faptul ca iti cere special sa creezi un program ce utilizeaza eficient memoria.

| lucigabi explică (pentru anonim_4396):

Pentru ca se specifica, ca nu e voie recursivitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai exact cum naiba suna enuntul? Complet! N-are atasat si vreun program? Altfel daca intrebarea e doar asa pusa de frumusete, generala, atunci sa raspunda Androneasca la ea utilizand doar cunostinte din informatica de liceu!