| Fintoiu_Alberto_1997 a întrebat:

Cu ce pot sa fac santuri intr-o bucata de Bca ( pentru un resou )?

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Există o scula speciala cu care se sapa canalele pentru instalația electrica. In lipsa ei, poți poti folosi orice ai la indemana: un flex, un fierastrau circular de mana, o freza de mana, o mașină de găurit, un fierăstrău, o dalta si un ciocan samd.

Bula
| Bula a răspuns:

Cu o bucata de scandura (folosit ca linear) si o bucata de fier beton sau alt metal de marime potrivita, cu care zgarai santurile in BCA.
Merge relativ repede, BCA fiind un material moale.

Este indicat sa desenezi intai traseul rezistentei pe care vrei s-o aplici.

| minrest a răspuns:

Cu o daltita si un ciocan, iar daca nu ai daltita, cu o surubelnita lata. Sa trasezi forma santului pe caramida.

| gabicoo a răspuns:

BCA-ul e un material moale, ușor de prelucrat. Șanțurile le poți face cu o pânză de bomfaier.