| NicVal74 a întrebat:

Cu respect va Salut! As dori sa achizitionez pentru un sistem gaming luna asta o placa video Gaming de peste 6Gb sau una echivalenta cu AMD Gigabyte RX 460 de 4Gb GDDR5 deoarece asta veche s-a defectat. Am dus-o la sevice si mi-a zis ca are un scurt circuit la alimentare o sa incerce sa o repare, dar as dori sa-mi iau una noua, asta sa o tin de rezerva, specific ca am placa de baza GA-78LMT-USB3 (rev. 6.0),sursa este Inter-Tech Combat Power Plus 550W, procesor un AMD FX 8300 Eight-Core Processor 3.30 GHz, 16 Gb RAM, am un monitor LED IPS LG 27" avand conexiuni VGA, DVI, HDMI, bugetul ar fi maxim 1500 Ron si nu conteaza magazinul de achizitionare! Va multumesc mult pentru ajutor!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Da, are 2 ventilatoare si frecventa de Boost decenta pentru seria 1650.

Personal am avut doar placi video de la Gigabyte din tabara nVidia,
dar am auzit despre Gainward numai de bine
(in general erau peste Palit sau Zotac la fiabilitate).

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Gasesti mai multe modele de GTX 1650 (sau o 1050 Ti) pe PCGarage
insa eu as lua mai degraba 1660, chiar daca vine de la Palit si are un singur ventilator

https://www.pcgarage.ro/......a-la-1500/

https://www.pcgarage.ro/......mi-dp-dvi/

De la AMD ai avea RX6500 XT, care are doar 4GB RAM, si e mai slaba decat 1660

https://www.pcgarage.ro/......a-la-1500/

| NicVal74 explică (pentru NLS):

M-as orienta la asta
Placa video Gainward GeForce GTX 1650 D6 Ghost 4GB GDDR6 128-bit

ar fi ok?

| NLS a răspuns (pentru NicVal74):

Da, are 2 ventilatoare si frecventa de Boost decenta pentru seria 1650.

Personal am avut doar placi video de la Gigabyte din tabara nVidia,
dar am auzit despre Gainward numai de bine
(in general erau peste Palit sau Zotac la fiabilitate).