| Roxin_Alex_1989 a întrebat:

Cum activez netul pe iPhone dacă pe cartea este activat si la iPhone e activat 3G ul si date cellulare si roaming de date dar pe safari îmi da nu sunteți abonat la date celulare. Funda si vot

Răspuns Câştigător
| Element25 a răspuns:

Intri la General->Retea->Retea date celulare(aici trebuie sa completezi doar sus si jos, partea din mijloc(adica MMS) nu trebuie.
La APN scrii : internet
La Nume utilizator scrii: internet
Iar la Parola:Eu am Orange(pentru ca sunt pe Orange)... daca esti in alta retea nu stiu, dar incearca sa treci numele retelei happy
Sper sa-ti foloseasca, eu atat stiu happy!

1 răspuns:
| anonim555344 a răspuns:

Aceiasi problema am si eu pe iphone 4s trebuie sa-ti faci jelibreak si dubaia netu o sa-ti mearga fara nici o setare fara nimic