| GeorgedinIasi a întrebat:

Cum adica sistem de operare Linux? ce inseamna pls daca se poate pune winfows in loc. Si tp procesor AMD este bun?

4 răspunsuri:
| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Adica un sistem de operare derivat din Unix si care se poate gasi in mai multe forme, numite "distributii".
Da, se poate pune Windows, recomand asta, nu cred ca te vei descurca cu Linux.
AMD sunt procesoare rivale Intel, cu performante asemanatoare la preturi mai mici, dar acum depinde care este procesorul tau. Una peste alta, nu cred ca iesi rau oricum ar fi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Linuxul e un sistem de operare asa cum e si Windows ul sau Mac ul.

Poti pune windows linistit.

| K0sti a răspuns:

Adica asta: https://www.linux.com/
Greu.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poti sa pui Windows in loc de Linux.