| NicEbOy a întrebat:

Cum aflu ce driver video imi trebuie?

Răspuns Câştigător
| UnuSimplu a răspuns:

Scrie pe google: download Everest / il instalezi/il rulezi.si iti apare un tabel mare.cauti placa video.si iti zice el cum se numeste. dupa intri pe www.nvidia.com / www.ati.com si iti downloadezi ce ai nevoie

1 răspuns:
| MMihai a răspuns:

Dacă cunoști cine a fabricat placa video și ce model este descarci driverul necesar de pe site-ul lor!
Dacă ai sistem de operare din grupa Ubuntu Linux vezi în stânga sus aplicații locuri sistem. Mergi pe sistem, dai de administrare și de acolo drivere și își caută singur driverele necesare pe net și nu te doare pe tine capul cu căutat driverele!