| XFreeX a întrebat:

Funda si Vot. Am placa de baza MSI model MS-7364 (versiunea 1. 1) si nu stiu ce DDR are, am descarcat Aida32 si imi spune ca are CDRAM, apoi am descarcat Cpu-Z si imi zice ca are DDR2 apoi am descarcat SpeedFan si zice ca e tot DDR2, iar pe internet nu scrie exact pe unele siteuri scrie ca e ddr2 pe altele ca e ddr1. Ce ddr are? Ce se poate intampla daca ii bag alt ddr?

5 răspunsuri:
| nutepriveste21 a răspuns:

Descarca si instaleaza http://download.cnet.com/Speccy/3000-2094_4-75181811.html si vezi ce ddr ai.Nu se intampla nimic daca bagi ddr in loc de ddr2 pentru ca nu poti introduce placutele in slot.

| ombladon a răspuns:

DDR2 max 2Gb, daca incerci sa bagi ddr1, nu poti, nici nu intra in slot...

| prodansergiu a răspuns:

Daca ai ddr 2 nu poti pune ddr1. Oricum deschide unitatea si vezi ce ddr ai, iti scrie pe placa.

| Costel_Ispas_1986 a răspuns:

Descarca everest si iti spune exact ce tip de memorie ai, daca nu stii sa il folosesti te indrum pas cu pas adica doi pasi de facut pentru a vedea ce ai prin PC. Iar daca vrei sa iti dau eu o varianta buna de everest scriemi un mesaj cu ID-ul tau pe mesaj privat la TPU.