| AC251900 a întrebat:

Cum aflu daca placa de retea este wireless sau nu.
Am un pc dex, in schimb am un stik wireless de la rouuter TP LINK.
Cum pot face conexiunea intre dex si laptop?
Funda.

Răspuns Câştigător
| servicelaptopuristorepc a răspuns:

Pai pc-ul nativ nu vine cu placa wireless decat daca ii pui tu stick-ul ala wireless in usb, dupa care trebuie sa configurezi routerul si gata, daca tot nu iti merge contacteaza un specialist it de la storepc.ro si te va ajuta sa setezi routerul si sa faci conexiunea

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Dacă e Windows trebuie să ai la acel stik care este defpat placa wireless ce va recepționa semnalul rooter-ului un cd cu driverele pentru el.Instalează driverele și totul va funcționa.Succes