| tzetze2582 a întrebat:

Salut, am un router TP-LINK TL-WR841ND si vreau sa stiu daca il pot folosi ca sa captez wireless de la o alta retea, adica cum e la laptop ca sa nu mai cumpar placa de retea wireless

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Se poate sa faci ce vrei tu, dar trebuie sa ii pui un soft neoficial gen dd-wrt/openwrt...
https://www.youtube.com/watch?v=HZvedgMuFM4
procedezi ca acolo, numai ca firmware cauti pentru modelul si revizia ta.

| DeyCj a răspuns:

Dacă royter-ul tău știe să se comporte ca și Acces Point, răspunsul este da, se poate. Dacă nu este un remediu, așa cum zcea și sltip, dar a omis să îți spună că frimeware-urile custom implică și niște riscuri, cum a r fii suprasolicitarea hardware-ului=>supraîncălzirea chipurilor, efectul de birck, și altele.Succes

| OviCristian a răspuns:

Da se poate pentru ca si eu am acelasi model si il folosesc si cand intru pe telefon, laptop sau PC.