| ionut1816 a întrebat:

Cum aflu daca pot schimba procesorul, placa video etc la un laptop? Si cum gasesc componente compatibile?

3 răspunsuri:
| Broadband a răspuns:

Cauti specificatiile laptopului si dupa ele cauti procesor si placa video
exemplu : la procesor Intel 430 1. 8ghz socket 775, cauti procesor cu socket 775. placa video aceeasi firma dar mai puternica. daca ai nVIDIA gforce 256mb, iei nVIDIA geforce de 1gb

| mihai69 a răspuns:

Procesorul - poate (dacă nu e lipit). Placa video - extrem de slabe speranțe.
Le găsești mergând pe pagina producătorului și vezi acolo dacă poate fi upgradat și cum.

| K0sti a răspuns:

Nu poti, poate doar procesorul, dar cum a spus si "mihai69", numai daca e pe soclu. In plus exista riscul sa trebuiasca un update de BIOS ca sa ti-l vada!