| Spike189 a întrebat:

Cum aflu de Rami am pe PC, daca sunt DDR2, DDR3 etc? Pe ei nu scrie nimic, am o placuta de 2 GB si una de 1 GB, si as vrea sa o inlocuiesc pe cea de 1 cu una de 2 sau de 4. Mersi mult.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca stii ce placa de baza ai atunci poti afla si ce tip de memorie iti trebuie. Daca nu poti afla nici placa de baza atunci instaleaza un program gen CPU-Z. Mi se pare ca detecteaza si placa de baza.
Sau Everest Ultimate Edition, AIDA.

1 răspuns:
| AnonymousM a răspuns:

Exista ceva program care il descarci de pe net :D. dar acum :D am gasit asta http://www.microsoft.com/athome/setup/addmemory.aspx :) urmeaza insructiunile si poate gasesti...