| 121Alexander121 a întrebat:

Cum ajustez tonurile pielii in photoshop?

1 răspuns:
| ZNUstudio a răspuns:

Salut.
Cu adjustments si cu masca "la vedere" numai in zonele pielii.
In functie de rezultatul pe care vrei sa-l obtii poti sa folosesti hue/saturation, brightness/contrast, color ballance, channel mixer, levels si chiar gradient map.

O alta varianta care ar putea da rezultate, desi e mai "din topor":
faci un layer pe care il umpli cu o culoare, ii schimbi layer mode-ul din normal in multiply, overlay sau ceva asemanator, dupa care te joci cu transparenta layerului. Nu uita sa aplici masca, cu vizibilitatea layerului doar in portiunile cu piele.