| madeline a întrebat:

Cum as putea sa dezactivez parola de administrator al unui laptop avand in vedere faptul ca am uitat parola si nu am cum sa ma loghez?

3 răspunsuri:
| Kattan a răspuns:

Fie de pe contl de administrator, fie o modifici din Users panel (click dreapta My Computer, selectezi Manage, in fereastra ce apare cauti Local Users and Groups, intri pe Users, click dreapta pe user-ul dorit si Set Password).

| Siyah a răspuns:

Atunci cand iti cere userul si parola apesi de 2 ori combinatia de taste ALT+CTRL+Del (toate 3 simultan) si o sa iti apara 2 casute, una de user si una de parola.

La username scrii Administrator, iar la parola lasi gol.Ii dati ok si te poti loga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine a functionat cu up-datarea Bios-ului. Succes!