| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa imi fac propriul meu server de minecraft?

Răspuns Câştigător
| Riflex a răspuns:

Eu am un server de minecraft...
Urmareste pasi:
1.Intri pe http://www.minecraft.net/download
2.De acolo iei Minecraft_Server.exe
3.I-l salvezi unde vrei.
4.I-l deschizi, astepti sa se incarce si apoi il inchizi!
5. Dupa ce ti-a aparut fisisrul server dar nu cel cu.txt celalalt i-l deschizi si modifici OBLIGATORIU:online-mode=false
de acolo te descurci pentru ca vei intelege tot! Multa bafta!

7 răspunsuri:
| GoreaNicu a răspuns:

Contacteaza-ma pe skype si iti voi face eu, dar daca nu ma poti gasi intra pe bukkit.org sau scrie pe youtube How to make a bukkit server.dar mai bine contacteaza-ma caci eu stiu mai bine si cum sa-l fac sa mearga bine si toate cele. pa sper sa primesc funda

| introduaicinumele a răspuns (pentru Riflex):

Mersi, oricum, reusisem sa fac serverul acum cateva luni laughing si mi l-am facut pe bukkit si am facut un port in router si merge fara hamachi sau din astea, dar mersi oricum de raspuns!

| Riflex a răspuns (pentru introduaicinumele):

Pia macar da-mi fundahappy si oricum si eu tot cu bukkit l-am facutlaughing
Nu am vrut sa iti scriu cum se face cu bukkit pentru ca m-am gandit sa nu te i-au asa...laughing

| introduaicinumele a răspuns (pentru Riflex):

Ti-am dat-o happy

PS: ma pricep asa in general la PC-uri, mai stiu ceva HTML, fisiere Batch, cum se rezolva diverse probleme dar nu stiam acolo la proprietaniile serverului ce ip trebuie sa pun, cel intern sau cel extern laughing))) si dupa 2 minute am pus intrebarea, apoi m-am prins laughing
PPS: 90% din interbarile mele n-au nevoie de raspuns, am aflat singur dupa 5 minute de la postare laughing) doar ca nu le-am mai sters apoi laughing)))))
PPPS: pfff cand apare o data MC 1.3, pe snapshot-urile astea nu sunt servere, nu sunt texture packuri (de la texturi de 256x256px am trecut la 16x16 sau cat o avea cel default...)
PPPPPPPPPPPPPPPS: loool cate ps-uri am pus rolling on the floor

| Roked a răspuns (pentru Riflex):

Ai putea sa imi dai serverul tau de maincraft pe adresa mea de mess cosmin_marita

| minealex224 a răspuns:

Haha cu minecraft server faci sv fara pluginuri fal cu craftbukkit pentru mai multe informatii Y! M ale99p

| Riflex a răspuns (pentru minealex224):

Pai daca nu ai observat amandoi avem server cu bukkit...deci?