| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa instalez pe o partitie windows si pe cealalta opensuse10.3?

2 răspunsuri:
| asko a răspuns:

Incearca cu un ubuntu, o sa-si faca el partitia lui pe fat32 pe care nu o sa o mai vezi pe windows si calc o sa-ti mearga cu dual boot, dupa boot te intreaba pe ce vrei sa rulezi, win sau ubuntu. e ok, nu pierzi nimic, se inteleg bine big grin

| smartdjs a răspuns:

Din cate stiu eu opensuse10.3 este un linux tot ce incerci este sa instalezi 2 programe de operare wind. si linuxul. Daca vrei sa il instalezi foloseste alta partite D deoare in C este instalt wind, dar ma intreb cum va rula calculatorul tau cu 2 sisteme de operare?