| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa fac o partitie fara sa instalez windows? cum? plss repede

3 răspunsuri:
| nelu13 a răspuns:

Ai nevoie de un program pe care il poti lua de aici http://www.partitionwizard.com/download.html dai download pe primul unde ai HOME

| Alexnouazeci a răspuns:

Daca ai Windows7, da click dreapta pe "My computer", selecteaza "Manage" -> "Disk management", selecteaza partitia din care vrei sa scazi spatiul respectiv, da click dreapta si da "Shrink Volume". O sa iti creeze un spatiu nealocat pe care il aloci dup-aia. Totusi, e posibil sa nu mearga micsorat din motive logice (dpdv informatic) caz in care vei avea nevoie de un soft aftermarket. Succes.