| anghel988 a întrebat:

Pentru cei din domeniul it: as dori sa-mi instalez windows 7( acum folosesc xp) si sunt nedumerit... daca instalez windows 7 in partitia C atunci cealalta partitie va fi afectata? se vor sterge datele de pe cealalta partitie?

Răspuns Câştigător
| jabiilord a răspuns:

Vezi aici cum se instaleaza si ai sa iti dai singur seama: http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html
La partea de creare, stergere partitii, daca nu te atingi de cealalta partitie (D, E...) atunci ea ramane la fel.
Fii atent la cerintele de sistem si cat sa aiba partitia C pentru Windows 7

5 răspunsuri:
| spaghetty a răspuns:

Se vor sterge fisiere de pe disc local D doar daca o formatezi. Daca formatezi doar C-url si bagi acolo windowsul nu patesti nimic in D.Eu de vreo 6 ori mi-am bagat windows 7 si nu am sters nimic din D

| Vlad5631 a răspuns:

Instalarea windos fara un specialist este desutl de "delicata" pentru a evita stergerea datelor trebuie sa iti faci back-up pe un hdd extern, restul (instalarea) e destul de complicat, eu zic sa chemi un specialist sau sa te uiti la tutoriale pe net. sper ca am fost de ajutor, sarbatori fericite.

| anghel988 explică (pentru Vlad5631):

Instalarea win 7 o stiu face, am instalat la prieteni, vroiam sa stiu partea cu formatarea caci eu am instalat pe hdd nou, gol. sarbatori fericite!

| And4rr a răspuns:

Eu am windows 7, si iti recomand sa ca sa chemi un specealist in domeniu asta!