| wizopo2 a întrebat:

Cum as putea transmite netul de la modemul meu pentru calculator la telefon ( Samsung Galaxy Mini )? Am auzit ca telefonul trebuie rootat sau ceva de genu. Deci ce trebuie facut?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti de la modem, ai nevoie de un router care transmite semnalul wireless (fara fir). Numai bine!

| ConovalciucCristian1992 a răspuns:

Pai ai putea! Trebuie sa conectezi telefonul la PC, dupa aia sa pornesti netu, sa intri la disc C, intri la users(sau desktop, windows, depinde ce ai. De obicei e penultimu folder)s dai click pe downloads, ii dai mutare(move) si il pui in telefon si dupa aia o sa-ti mearga! e o metoda care merge doar la GALAXYuri