| CRC98 a întrebat:

Cum blochez site-urile xxx?
Funda + Vot >:

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Folosesti un program de parental control.

| William a răspuns:

Daca ai Windows XP e simplu. Intri in My Computer, in Local Disk C, Windows, System 32, drivers, etc. In folderul etc vei vedea o aia numita ''hosts'' dai click dreapta pe ea si dai Open, apoi iti apare o lista cu programe din care trebuie sa alegi unul cu care sa o deschizi. Alege WordPad si dai OK. O sa apara in documentul ala pe ultimul rand '' 127.0.0.1 localhost'' tu trebuie sa scrii de la capat 127.0.0.1 (sa fie fix sub celalalt numar) si apoi lasi spatiu pana ajungi sub ''localhost'' si acolo scrii site-ul pe care vrei sa il blochezi (ex: www.youtube.com). Apoi dai File, Save si iesi din document.

| CRC98 explică (pentru William):

Windows 7 am!

| William a răspuns (pentru CRC98):

Pune-ti XP.

| DarkGren a răspuns (pentru CRC98):

Cred ca e la fel cauti folderele.

Răspuns utilizator avertizat
| CRISS69TM a răspuns:

Renunti la internet explorer sau chrome, depinde pe care-l folosesti, si lucrezi cu mozzila firefox.este presetat sa nu accepte acest gen de situri.
t

| NCN a răspuns:

Cred ca unele deja sunt, adica tr sa accepti ca ai peste 18, dar inca nu este ceva clar ca sa-ar putea bloca.