| SnYcK3rS a întrebat:

Cum as putea sa blochez site-urile cu filme porno? Am un frate care are 12 ani si l-am prins ca se uita la filme porno si as vrea sa blochez site-urile cu astfel de continuturi

A avut noroc ca l-am prins eu si nu l-a prins mama sau tata, in fine. Folosesc Opera si Google Chrome

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Descarci si instalezi: http://www1.k9webprotection.com/
e gratuit. Trebuie doar sa pui adresa de email.
Sau activezi din windows controlul parental.

| William a răspuns:

Cu http://www.netdogsoft.com/ sau daca ai win xp intra in my computer, local disk C, windows, system32, drivers, etc (asa se numeste folderul) si deschizi hosts cu wordpad. O sa ai acolo pe ultimul rand
127.0.0.1 localhost
mergi sub el si scrii 127.0.0.1 lasi spatiu cat trebuie si sub localhost scrii numele site-ului pe care vrei sa il blochezi (ex: www.youtube.com). Dai la file, si save. E mult de munca dar e destul de complicat asa ca fratele tau nu o sa reuseasca sa scoata site-urile de acolo. Daca te hotarasti sa folosesti varianta mea sa imi zici daca merge. Daca nu merge o sa caut alta metoda pentru opera si chrome.

Răspuns utilizator avertizat
| alexx200202 a răspuns:

Instaleaza-ti K9 Protection si bifeaza casutele cu genurile site-urilor.Astfel le poti bloca