| anastasia907 a întrebat:

Cum comand ceva de pe ebay pot avea incredere? trebuie neaparat cu cartea de credit? vreau mai multe detalii

7 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Depinde ce vrei sa cumperi, unele cer plata inainte si cartea de credit, altele nu. Daca plata e ramburs, poti incerca si poti sa deschizi coletul de fata cu curierul, sa nu fie ceva gen teapa.

| supermdmario a răspuns:

Ebay este unul dintre cele mai importante situri online si, primul in ceea ce privesc licitatiile.iti poti da seama si singura ca aici trebuie confidentialitate maxima si rigurozitate de otel.
totusi,ebay este atacat zilnic de catre cei ce au intentii sa zicem, neortodoxe.
acestia profita de naivitatea userilor si le fura identitatea, ca mai apoi sa le goleasca conturile.
important e sa nu raspunzi la oferte directe si sa nu faci publice conturi de email asociate cartilor de credit, etc.
mai este o problema si faptul ca nu stii ce cumperi.iti recomand sa-ti faci un cont paypal, la care sa-ti asociezi cartea de credit, deoarece acesta este gratis, nu-ti dezvaluie datele bancare si poti sa-ti recuperezi banii, in cazul in care ceva nu e in regula.este cel mai sigur mod de plata.

| MskDesign a răspuns:

Poti avea incredere in ebay. Piesele de la computerul meu actual sunt cumparate pe ebay.Le cumpar cu PayPal card, o carte prepagata.Ca sa fii aproape sigura ca nu vei lua teapa, cand intri pe pagina de descriere a unui produs, in coltul din dreapta sus vei avea un buton unde scrie feedback.Acolo trebuie sa fie peste 97-100 % de incredere, daca nu, nu cumpara.Eu nu mi-am luat niciodata teapa la cumparaturi de pe ebay si il folosesc cam de 5 ani.Succes!

| Lavinia4you a răspuns:

Buna anastasia, eu recomand sa platesti paypal pentru ca beneficiezi de protectie anti frauda, un tutorial complet gasesti aici http://www.cumpar.net/cum-cumpar-de-pe-ebay/

| Adina_Birtar_1989 a răspuns:

Eu aduc multe produse din Anglia, pe comana, de ceva timp, si te cam ustura transportul...

| MlutzaGabitza a răspuns:

Daa.poti avea incredere..eu mi-am cumpaarat haine de acolo...gasesti orice acolo..insa trebuie sa analizezi bine ce cumperihappy

| AnaBonteanu a răspuns (pentru MlutzaGabitza):

Si eu vreau sa imi comand niste pulovere. vanzatorul are un feedback bun, si este cu transport gratuit. e de incredere?