| ReignForest a întrebat:

Cum conectez căștile Logitech G435 la Laptop? Pe telefon merge, dar pe laptop nu gaseste nici un dispozitiv. cand activeaz bluethoot. Am si un stick(n u stiu ce e) care se bagă in calculator, dar nu merge.De ce?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La laptop trebuie sa ai driver si program instalat, pentru a putea face conexiuni prin Bluetooth.

| RoCkKiD a răspuns:

Acel stick vine bagat intr-un port, probabil e USB-C deci trebuie sa aiba si laptopul unul sau sa folosesti un adaptor.

Cat despre conexiunea bluetooth, de obicei castile astea merg imperecheate cu un singur dispozitiv o data. Incearca sa deconectezi castile de pe telefon si sa inchizi bluetooth ul la telefon apoi ar trebui sa mearga cu laptopul, evident dupa ce activezi bluetoothul la laptop.