| Gax97 a întrebat:

Cum copiez un tabel din Exel in Power Point?

Răspuns Câştigător
| DavidMihai a răspuns:

În selectezi pe tot (cu click dreapta) şi dai CTRL + c. Pe urmă te duci în Power Point la un slide nou şi apeci combinaţia tastelor CTRL + v.
Dacă nu merge nici aşa, întra în Exel la tabel, dai pe PrtScn (print screenshot) de deasupra săgeților și creezi pe desktop un fișier cu extensia.jpg/.bmp. Dai CTRL + v și pe urma dai tabelul. Dai save, intri în Power Point și tragi poza cu tabelul în slide-ul în care îl vrei. Îl poți mări sau micșora în power Point cum dorești.