| Zberk a întrebat:

Cum dau formatare la un card sd de 32gb daca nu mai stiu parola? In telefon cere parola pentru formatare, pe calculator la fel. am incercat si cu programe si cu click dreapta format. Ce sa fac? Spuneti-mi orice metoda nu imi pasa ca se sterge toate fisierele de pe card. A, si nu are folderul System!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca nu ai modificat parola e 1234 sau 0000, in caz contrar nu vei putea formata niciodata cardul, data viitoare noteaza undeva parola sau pune una usoara de amintit.

| KhludCiprian a răspuns:

Fa-o din Linux. Daca nu va merge formatarea, ai comanda "dd" ce poate scrie cu zero-uri tot cardul.

Daca vrei un soft ce sa iti reseteze cardul, poti folosi un program ce iti scrie o imagine (cauta un fisier.iso) anume:
Win32 Disk Imager
http://sourceforge.net/projects/win32diskimager

Pentru Win32 DiskImager iti mai trebuie si un fisier.iso (poti downloada o multime)

Dupa aceea ar trebui sa iti mearga sa reformatezi.

| Lungu_George_1991 a răspuns:

Nu formata, poti sa gasesti parola. Acusica bag un tutorial.

| Lungu_George_1991 a răspuns:

Gaseste un Nokia vechi cu Symbian si fa ca aici http://technozed.com/how-to-recover-micro-sd-card-password/