| Iriiiii a întrebat:

Cum descarc aplicatii de pe android.com? duape install la aplicatia respectiva si nu pot sa o descarc, imi spune " You haven't accessed the Google Play Store app( the white shopping bag app icon )on this device with this email account". Ce trebuia sa fac? Am telefonul Samsung s5230 oare nu merg aplicatiile si pe modelul asta de telefon? ce trebuie sa fac? multumesc.

7 răspunsuri:
| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns:

Nu, nu este de la asta, trebuie sa ai internetul activat, dupa, du-te la meniu, la Google Play Store, logheaza-te in contul Google, daca nu ai, fa-ti unul si dupa ce ai terminat, poti sa te duci sa iti descarci ce aplicatii vrei.
P. S. unele sunt cu plata, unele sunt gratis

| Iriiiii explică (pentru CrAzYAbOuTMuSiC):

Am facut asta si sunt si logata si tot asa imi arata. Si am si internetul activat.

| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns (pentru Iriiiii):

In cazul asta, intri pe calculator pe site, te loghezi, dai clic pe aplicatia dorita, si astepti sa se instaleze pe telefon sau te deloghezi, dezactivezi internetul, repornesti telefonul, te conectezi din nou la internet si mai incerci o data

| Iriiiii explică (pentru CrAzYAbOuTMuSiC):

Pai pana acum doar de pe calculator am umblat pe site-ul ala.

| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns (pentru Iriiiii):

Pai atunci incearca sa faci asta pe telefon, uita-te la primul meu raspuns

| Iriiiii explică (pentru CrAzYAbOuTMuSiC):

Sau eu nu mai stiu cum sa selectez modelul telefonului meu de pe calculator. Cand intru pe aplicatii de pe calculator imi arat intr-o parte a paginii "You dan't have any devices." Ce trebuie sa fac?

| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns (pentru Iriiiii):

Pai, atunci da clic pe acea parte a paginii pe care scrie You don't have any devices, probabil o sa iti apara o lista si in cazul asta uita-te prin lista pana gasesti numele telefonului, sau, daca iti apare o bara alba poti sa scrii numele device-ului.