| Chikumo a întrebat:

Buna TPU! Cum descarc aplicatii de pe Google Play? Dupa install la aplicatia respectiva imi spune " You haven't accessed the Google Play Store app( the white shopping bag app icon )on this device with this email account", deci nu pot sa instalez acea aplicatie. Ce trebuia sa fac? Am telefonul HTC ChaCha. Ce trebuie sa fac? Multumesc. ( am incercat si de pe computer dar tot nu merge si sub butonul de install imi apare mereu "you don´t have any devices". Ce trebuie sa fac in legatura cu asta? )

Răspuns Câştigător
| emanu23 a răspuns:

Aceeasi problema am avut si eu :

Logheazate pe cu contul de google pe PC si pe telefon tot cu acelasi cont depinde daca ai net pe telefon sigur o sa iti mearga sper ca te-am ajutatbig grin

| CrAzYbOy1332 a răspuns (pentru emanu23):

Ce fac daca nu am net pe telefon?

| mihaicat230 a răspuns (pentru emanu23):

Si... daca nu am net pe telefon?

6 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

1.Trebuie sa te loghezi cu acelasi cont de google si pe telefon ( la fost aplicatie Android Market - Actuala Google Play) cat si pe calculator.
2. Trebuie sa ai o conexiune la internet pe telefon ( WI-fi sau internet pe cartela)
3. Cred, nu mai tin bine minte, ca trebuie sa se sincronizeze cumva dispozitivele (dar cred ca asta se face in mod automat )

Numai dupa aceea vei putea descarca de site direct pe telefon!

| Valentin_Figher_1989 a răspuns:

Roberto_5721,aplicatiile nu merg prince le deskid?

| MariusKGB a răspuns:

Ai aici tot https://play.google.com/

apps.evozi.com/

| Avram99 a răspuns:

Trebuie sa fi logat