| puscahoreangaion a întrebat:

Cum descarc googleplay si cum il montez pe Samsung android
pro y b-5510? si in care dintre instructiunile din meniul telefonului intru?
cum se monteaza un apps tot pe Samsung? dau funde

2 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

In mod normal ai google play sau google market instalat in telefon si nu trebuie sa il mai instalezi tu.
Asta doar daca nu cumva v-ati facut un upgrade de soft care nu e tocmai complet si nu are google market
daca e asa atunci trebuie sa downlodati de pe google
gapps-ul pentru versiunea actuala de android
ca pe urma sa instalati din rom recovery
Cat despre aplicatii se pot monta(adica instala) fie prin descarcare din google market si instalarea se face automat
fie prin transfer de aplicatii APK prin cablu de date(adica luati o aplicatie de pe net si o introduce-ti in telefon pe urma o instalati)

| EuDarii a răspuns:

Scri pe google: Magazin Play download for aandroid si alegi unul din raspunsuri big grin