| GigiManivela a întrebat:

Cum dezactivez hibernarea? Cum o activez la loc?

P.S: am windows XP
P.S2: dau funda.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
| IonutGaby a răspuns:

Pentru a face hibernarea indisponibilă, procedați astfel:
Faceți clic pe Start, apoi tastați cmd în caseta Pornire căutare.
În lista cu rezultatele căutării, faceți clic cu butonul din dreapta pe Linie de comandă, apoi pe Executare ca administrator.
Când Control cont utilizator vă solicită, faceți clic pe Continuare.
În linia de comandă, tastați powercfg.exe /hibernate off, apoi apăsați ENTER.
Tastați exit, apoi apăsați pe ENTER pentru a închide fereastra liniei de comandă.
Pentru a face hibernarea disponibilă, procedați astfel:
Faceți clic pe Start, apoi tastați cmd în caseta Pornire căutare.
În lista cu rezultatele căutării, faceți clic cu butonul din dreapta pe Linie de comandă, apoi pe Executare ca administrator.
Când Control cont utilizator vă solicită, faceți clic pe Continuare.
În linia de comandă, tastați powercfg.exe /hibernate on, apoi apăsați ENTER.
Tastați exit, apoi apăsați pe ENTER pentru a închide fereastra liniei de comandă.