| xbuburuzax a întrebat:

Cum e cu telefoanele si wi fi-ul? Tocmai mi-am luat un telefon care poate fi conectat la net doar cu wi-fi si nu merge netul pe mb care ii am pe cartela
Am inteles de pe net ca trebuie sa iau un fel de router care asigura net in toata casa? Dati-mi detalii, va rog happy Pot avea net la scoala, in oras?
funda

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosi mb care ii ai pe cartel...
Un rutar wifi prea internetul de la reteau ta prin cablu (rds, romtelecom ) si il da apatelor tale prin unde radio ( telefon, computer )
De asemenea in divere locuri ( facultate, localori, parcuri etc. ) gasesti wifi gratuit neparolate unde te poti conecta gratuit.

Răspuns utilizator avertizat