| xbuburuzax a întrebat:

Tocmai mi-am luat un telefon HTC wildfire.
Nu merge sa folosesc mb cei am pe cartela, se poate conecta numai prin wi-fi happy
Stiu ca probabil ar trebui sa cumpar un router wireless si merge in toata casa netu, dar cand ies prin oras, cand merg la scoala imi mai merge netul? funda
dati-mi niste detalii

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Trebuie configurat internetul.
2. Trebuie sa te asiguri ca ai traficul de date activat(ai o optiune in setari, cu bifa).

| GabyG a răspuns:

Tine apasat buton de blocare/stingere dar nu foarte lung. O sa iti apara ceva pe ecran un "Inchidere"si alte optiuni. Apesi pe Date Mobile.